Msj529 kérdése:

Mekkora a tömege 3,2 kmol kloridionnak? Mekkora anyagmennyiségű iont tartalmaz mg Ca ion?

Valaki segítsen pls. 2 feladat SŰRGŐSEN.Írja le a konkrét feladatot, és itt küldje át vagy privátban és ha nem nagy gond írja már le,hogy hogyan kell kiszámolni,mert én nem értem abszolút,de valami konyha nyelven.Nagyon köszönöm előre is.

2016. ápr. 7. 19:26
 1/5 Arp Du ***** válasza:

3,2 kilomol= 3200 mol

a 'mol' a részecskék darabszámát jelenti

1 mol klór (Cl) atom tömege 35,45 g (35,45 g/mol)

1 mol kloridion (Cl^-) tömege is 35,45 g (egy elektronnal több van benne mint a Cl-ban, de az elektron tömege kicsi, elhanyagolható)

3200 mol kloridion tömege= 3200 * 35,45g


2.

az anyagmennyiség azt jelenti: hány mol?

1 mg = 0,001 g

Ca atomtömege 40 g/mol, Ca^+ ionban egy elektronnal kevesebb van, ez a különbség elhanyagolható

Ca ion is: 1 mol-nyi mennyiség tömege 40 g, másképp:

40g tartalmaz 1 mol-nyi mennyiséget

40g -> 1 mol

1g -> 1/40 mol

0,001g -> 1/40000 mol = 0,000025 mol (=0,025 mmol millimol)


1 mg Ca -> 0,025 mmol

5 mg Ca -> 5*0,025 mmol


Remélem segítettem

2016. ápr. 7. 20:25
 2/5 A kérdező kommentje:

nem értem,nem tudnád rendes képlettel behelyettesítve leírni?vagyis egyenletbe foglalni nem pedig nyilakkal,ahogy ki kell neki nézni,mert igy nem értem sehogyan.

és mi az a ,,mg,,?

2016. ápr. 12. 16:19
 3/5 A kérdező kommentje:
írj,légyszi minél hamarabb,mert holnap reggelre kellene,és meg akarnám tanulni.
2016. ápr. 12. 16:20
 4/5 anonim ***** válasza:

3,2 kmol az 3200 mol

1 mol 35,45 g (moláris tömeg, periódusos rendszerben megtalálható adat)

3200 mol pedig akkor 3200*35,45g


ennél egyszerűbben nem igazán lehet már leírni...

2016. ápr. 12. 21:12
 5/5 Arp Du ***** válasza:

2. a "mg" (milligramm) a tömeg mértékegysége, a "g" ezredrésze 1mg=1g/1000=0,001g

M=m/n (g/mol) (moláris tömeg=tömeg/anyagmennyiség)

ezt átalakítva: n=m/M (anyagmennyiség=tömeg/moláris tömeg)

n=m/M=0,001g/ 40g/mol= 0,000025mol =0,025mmol

ha x mg Ca ion van: n=x*0,025mmol

2016. ápr. 13. 08:08