Légyszi írjátok le hogy hogy számoltátok ki2016. nov. 20. 16:33
1/2 Arp Du válasza:
osszad a 31 g-ot részekre a százalékok szerint:
C szén: 31*0,387= 12 g (38,7%)
H hidrogén: 31*0,161= 5 g
N nitrogén: 31*0,452= 14 g
atomtömegek C: 12 g/mol, H: 1, N: 14
C 12g=1*12 , H 5g=5*1, N 14 g=1*14
összegképlet CNH5
pl. CH3NH2
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2016. nov. 23. 22:20