SOS Egy vegyület moláris tömege 31 g/mol; elemi tömeg%-os összetétele pedig a következő: 38,7 tömeg% szén,16,1 tömeg% hidrogén és 45,2 tömeg% nitrogén. Állapíts meg a kérdéses vegyület összegképletét!?

Légyszi írjátok le hogy hogy számoltátok ki
2016. nov. 20. 16:33
 1/2 Arp Du ***** válasza:

osszad a 31 g-ot részekre a százalékok szerint:

C szén: 31*0,387= 12 g (38,7%)

H hidrogén: 31*0,161= 5 g

N nitrogén: 31*0,452= 14 g


atomtömegek C: 12 g/mol, H: 1, N: 14

C 12g=1*12 , H 5g=5*1, N 14 g=1*14

összegképlet CNH5

pl. CH3NH2

2016. nov. 20. 20:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2016. nov. 23. 22:20