Sziszka7249 kérdése:

Egy vegyület moláris tömege 31g/mol, elemi tömeg %-os összetétele pedig a következő: 38,7% szén,16,1% hidrogén és 45,2% nitrogén. Állapítsd meg a kérdéses vegyület összegképletét!?

Előre is köszike!!!!

2013. szept. 24. 15:44
 1/2 anonim válasza:

1mol=31g

1 mol anyagban 31×0,387=11.997 g C = 1 mol(Mszén=12g/mol)

31×0,161= 4.991 g H = 5 mol(Mhidr.=1g/mol)

31×0,452=14,012 g N = 1 mol(Mnitr.=14g/mol)

Összegképlet:C1H5N1

2013. szept. 24. 17:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2013. szept. 24. 20:36