Előre is köszike!!!!2013. szept. 24. 15:44
1/2 anonim válasza:
1mol=31g
1 mol anyagban 31×0,387=11.997 g C = 1 mol(Mszén=12g/mol)
31×0,161= 4.991 g H = 5 mol(Mhidr.=1g/mol)
31×0,452=14,012 g N = 1 mol(Mnitr.=14g/mol)
Összegképlet:C1H5N1
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2013. szept. 24. 20:36