Rionen kérdése:

El tudná nekem valaki magyarázni ezt nekem?


"for(ter=0, i=1;i*dx<r;ter+=dx*sqrtf(powf(r,2)-powf(i++*dx,2))*4);"



Arra kérnék valakit, hogy azt hosszabban írja le nekem ne ennyire tömören, mert így nem látom át, hogyan lehet ebből a kör területét kiszámolni.



2016. nov. 27. 14:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Vesszük az origo középpontú, r sugarú kör negyedét (x>=0, y>=0).

Az x mentén feldaraboljuk dx szélességű részekre, de egy ilyen szeletet nem próbáljuk meg kiszámítani, mert ennek a teteje a körív része, így íves, hanem egy dx szélességű téglalappal közelítjük. A téglalap magasságát a kör képletéből számolja ki:

origó középpontú kör képlete: x^2+y^2=r^2

ebből y = gyök(r^2-x^2), a kódban i értéke az x, ezt növeli mindig dx-el.

Ezek négyszeresét (mert most csak a kör negyedét nézzük) összesítjük és megkapjuk közelítőleg a kör területét.

Minél kisebb dx, annál több téglalappal közelíti, így annál pontosabb lesz.

2016. nov. 27. 20:24