Egy gyerek 5 méter magas vizes csúszdán, súrlódás nélkül lecsúszik, a lejtő elhagyása után 0,8 másodperccel csobban a vízbe. Mennyire került a csúszdától?
Előre is köszönöm a válaszokat!!!
😊
2016. nov. 19. 09:29
1/2 anonim válasza:
A lejtő végén a sebessége független a lejtő szögétől:
v=gyök(2gh)=gyök(100)=10 m/s
Legyen a lejtő szöge fí, ekkor a vízszintes sebességösszetevő v*cos(fí) és ez állandó.
Ezért a vízszintes távolság:
10cos(fí)*0,8=8cos(fí)
A pontos érték csak a lejtő szögének ismeretében adható meg.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2016. nov. 20. 09:32