El tudná neke valaki magyarázni a fizika házimat? Nagyon szépen megköszönném☺!


Egy gyerek 5 méter magas vizes csúszdán, súrlódás nélkül lecsúszik, a lejtő elhagyása után 0,8 másodperccel csobban a vízbe. Mennyire került a csúszdától?

Előre is köszönöm a válaszokat!!!

😊



2016. nov. 19. 09:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A lejtő végén a sebessége független a lejtő szögétől:

v=gyök(2gh)=gyök(100)=10 m/s


Legyen a lejtő szöge fí, ekkor a vízszintes sebességösszetevő v*cos(fí) és ez állandó.

Ezért a vízszintes távolság:

10cos(fí)*0,8=8cos(fí)


A pontos érték csak a lejtő szögének ismeretében adható meg.

2016. nov. 19. 11:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2016. nov. 20. 09:32