Egy zsákban 1 től 12 ig számok vannak. Mekkora a valószínűsége, hogy 3 huzással 3 páratlan számot húzunk ki?

Ha húzásonként számítanám a valószínűséget, hogyan lehetne a (rész)valószínűségeket összesíteni (lehet-e egyáltalán így gondolkodni)?
2016. nov. 24. 20:55
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs' azt kihagytam, hogy visszatesszük a kihúzott számot
2016. nov. 24. 20:59
 2/4 anonim válasza:

1. Húzás 6/12 az esélye, vagyis 1/2 mert 6 páratlan szám van és ezek közül kell egyet húznod ahhoz, hogy páratlan számot húzzál.

2. Húzásnál megint ugyanennyi az esélye, hiszen visszaraktad a számot.

3. Húzás ugyan ez

Összesen 1/2*1/2×1/2=1/8

2016. nov. 24. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha mindig visszatesszuk a számot akkor 1/8 =12,5 %. Minden húzásnál 1/2 az esélye, hogy páratlant húzunk, (1/2)*(1/2)*(1/2)=1/8
2016. nov. 24. 21:19
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszi!!!
2016. nov. 24. 21:19