Egy kutatólaboratóriumban technikusi végzettséggel vagy egyetemi diplomával lehet dolgozni. A laborban
dolgozó 50 ember közül 42 főnek van technikusi oklevele és 28 főnek van egyetemi diplomája.
a) Közülük hány dolgozónak van csak technikusi végzettsége?
Kérlek valaki írja le... :)
#házi #érettségi #házi feladat #matematika #halmaz #gimnázium #szöveges feladat #matematika feladat #matematikai példa
2016. nov. 22. 20:29
1/3 anonim válasza:
42+28=70, de 50 embernek kellene lennie, de mivel néhány embert kétszer számoltunk, ezért érthető, hogy több lett az összeg. Pontosan 70-50=20 embert számoltunk kétszer, tehát ennyi embernek van mindkettő. Ezek szerint 42-20=22 embernek van csak technikusi oklevele és 28-20=8 embernek van csak egyetemi diplomája.
Ellenőrzés: 22+20+8=50, mindenki megvan.
2/3 anonim válasza:
csak diplomája van: 8
akkor diplomája és techikusija is van: 28-8=20-nak
csak technikusi: 42-20=22
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :)
2016. nov. 22. 20:43