KÉRLEK SEGÍTSETEK! SOS! Matek, halmazos példa? Többi lennt


Egy kutatólaboratóriumban technikusi végzettséggel vagy egyetemi diplomával lehet dolgozni. A laborban

dolgozó 50 ember közül 42 főnek van technikusi oklevele és 28 főnek van egyetemi diplomája.

a) Közülük hány dolgozónak van csak technikusi végzettsége?


Kérlek valaki írja le... :)



2016. nov. 22. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

42+28=70, de 50 embernek kellene lennie, de mivel néhány embert kétszer számoltunk, ezért érthető, hogy több lett az összeg. Pontosan 70-50=20 embert számoltunk kétszer, tehát ennyi embernek van mindkettő. Ezek szerint 42-20=22 embernek van csak technikusi oklevele és 28-20=8 embernek van csak egyetemi diplomája.


Ellenőrzés: 22+20+8=50, mindenki megvan.

2016. nov. 22. 20:37
 2/3 anonim ***** válasza:

csak diplomája van: 8

akkor diplomája és techikusija is van: 28-8=20-nak

csak technikusi: 42-20=22

2016. nov. 22. 20:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :)
2016. nov. 22. 20:43