2X+y+z=7

X+2y+z=8

X+y+2=9



2016. nov. 22. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:

alsóból x+y=7

1.2-at összeadva

3x+3y+2z=15

3(x+y)+2z=15---x+y=7 beirva

3*7+2z=15

z=-3

y=7-x---elsőbe

2x+7-x-3=7

x=3

amiből y=4

2016. nov. 22. 12:28
 2/2 anonim ***** válasza:

Elsőből kivonod a másodikat:

x-y=-1

Ehhez hozzáadod a harmadikat:

2x+2=8

Megoldod: x=6/2=3

Visszahelyettesíted a felsőbe:

x-y=-1   =>   3-y=-1   =>   y=4

X és y megvan, az elsőbe vagy a másodikba visszahelyettesíted és megkapod a z-t.

2016. nov. 22. 13:40