Pl ezeknél hogy jött ki?
105°57’ = 7h 3m 48s
254°3’ = 16h 56m 12s
148°6’ = 9,87h = 9h 52m 24s
2016. nov. 17. 20:12
1/3 anonim válasza:
1 nap az 24 óra, tehát tekintsünk 1 teljes szöget (360°) 24 órának. 105°57' az 105,95°, ami (105,95°/360°)*24 órának fog megfelelni. A kapott eredmény egészrészét leírod óraként, majd a törtrészt átváltod percre (megszorzod 60-al mivel annyi a váltószám az óra és perc között), egészrészt itt is megtartod, majd a törtrészt átváltod másodpercre és kész is vagy.
Példa:
(105,95°/360°)*24 = 7,063333333, 7 óra
0,063333333*60 = 3,8, 3 perc
0,8*60 = 48, 48 másodperc
Visszafele:
Átváltod az időt másodpercre:
(7 * 60 * 60) + (3 * 60) + 48 = 25428
360° ugye 24 óra ami 86400 másodperc, így (25428/86400*360)° = 105,95° = 105°57’
2/3 anonim válasza:
Nem fok percre és fok másodpercre gondolsz?
3/3 A kérdező kommentje:
Közben meglett. Szorozni kell 4-el mindent aztán kiszenvedni h az hány óra hány perc. De azért köszi:)
2016. nov. 19. 23:20