Hogyan kell fokból időre váltani? Pl valahány fok hány óra perc? A többi lent


Pl ezeknél hogy jött ki?

105°57’ = 7h 3m 48s

254°3’ = 16h 56m 12s

148°6’ = 9,87h = 9h 52m 24s


2016. nov. 17. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

1 nap az 24 óra, tehát tekintsünk 1 teljes szöget (360°) 24 órának. 105°57' az 105,95°, ami (105,95°/360°)*24 órának fog megfelelni. A kapott eredmény egészrészét leírod óraként, majd a törtrészt átváltod percre (megszorzod 60-al mivel annyi a váltószám az óra és perc között), egészrészt itt is megtartod, majd a törtrészt átváltod másodpercre és kész is vagy.


Példa:

(105,95°/360°)*24 = 7,063333333, 7 óra

0,063333333*60 = 3,8, 3 perc

0,8*60 = 48, 48 másodperc


Visszafele:

Átváltod az időt másodpercre:

(7 * 60 * 60) + (3 * 60) + 48 = 25428

360° ugye 24 óra ami 86400 másodperc, így (25428/86400*360)° = 105,95° = 105°57’

2016. nov. 17. 21:06
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem fok percre és fok másodpercre gondolsz?
2016. nov. 19. 11:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Közben meglett. Szorozni kell 4-el mindent aztán kiszenvedni h az hány óra hány perc. De azért köszi:)
2016. nov. 19. 23:20