Egy repülőgép 2 perc alatt 40 km-t tesz meg. Mekkora a sebessége?


2016. nov. 13. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha km/órára gondolsz, és egyenletes sebességgel halad, akkor 1200 km/h
2016. nov. 13. 20:12
 2/8 anonim válasza:

Sebesség mértékegysége: Kilométer per óra. Azaz óránként x kilométer.


Ha 2 perc egy órában 30-szor van meg, akkor a 40 km-t meg kell szorozni harminccal és megkapod az eredményt kilométer per órában.

Ami valóban 1200 km/h.

2016. nov. 13. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagsebessége az említett út alatt természetesen 40km/2perc.
2016. nov. 13. 20:26
 4/8 anonim ***** válasza:
A hivatalos sebesség mértékegység a méter/másodperc, mivel az SI rendszerben csak m és sec van a km/óra már származtatott mértékegység. A köznapi életben viszont ez terjedt el. Fizika órán azért illene megadni, hogy 333 és 1/3 m/s a sebesség.
2016. nov. 13. 20:44
 5/8 anonim válasza:

"a km/óra már származtatott mértékegység. "


A km/h nem származtatott mértékegység. Az pl. a hektár, amely a méterből (m2) van származtatva.

2016. nov. 13. 21:09
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

A km/h származtatott mértékegység. Viszont a m/s is

2016. nov. 13. 21:44
 7/8 2*Sü ***** válasza:

A sebessége pontosan 40km / 2perc = 20 km/perc.


De egyszerűen csak át kell váltani a mértékegységeket külön-külön. Ha a sebességet m/s-ban akarod megkapni, az utat méterre, az időt másodpercre kell konvertálni:

s= 40 km = 40 000 m

t = 2 perc = 120 s

v = s/t = 40 000 m / 120 s = 333,333 m/s


Ha km/h-ban, akkor hasonlóképpen:

s = 40 km

t = 2 perc = 1/30 óra

v = s/t = 40 km / (1/30) óra = 1200 km/h


Máshogy gondolkodva egy órában 30 „darab” „két perc” van. Mind a harminc „darab” „két percben” megtesz 40 km-t, tehát összesen a 40 km harmincszorosát teszi meg egy óra alatt. Azaz 40*30 = 1200 km-t tesz meg egy óra alatt, így a sebessége 1200 km/h.

2016. nov. 14. 11:27
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyonszépen köszönöm, sokat segítettetek!
2016. nov. 14. 18:34