Exiasstok hogy lehet megallapitani hogy pl 8^4 vagy 4^8 a nagyobb?

2016. nov. 15. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Átírod közös alapra, és amelyik hatványa nagyobb, az lesz a nagyobb.

8^4=(2^3)^4=2^(3*4)=2^12

4^8=(2^2)^8=2^(2*8)=2^16


Tehát a 4^8 a nagyobb.

2016. nov. 15. 20:48
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez csak abban az esetben igaz, hogyha a hatvány alapja 1-nél nagyobb; ha az alap 1, akkor mindegy, hogy melyik kitevő a nagyobb, ha pedig 0 és 1 közé esik, akkor pont annak a nagyobb, amelyiknek kisebb a kitevője, mivel minél több 1-nél kisebb számot szorzol össze, annál jobban fog a szorzat 0-hoz közelíteni.
2016. nov. 15. 22:26