Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell az anatómiát...

Hogyan kell az anatómiát tanulni? Mert akárhányszor nekiülök, mindig elmegy a kedvem 10 perc után mert annyira nehezen megy a fejembe ez a sok csont meg izom latinul.

Figyelt kérdés
Egészségügyi fősulira járok,de komolyan mondom,ez az anatómia amit itt kérnek,felér egy orvosival! Képtelen vagyok a fejembe verni...egész nap meg nincs se kedvem se időm a könyv felett ülni..mit csináljak? Nagyon elkeseredtem...:(
2008. okt. 5. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sok időm ment el nekem is a tanulásával. Én rajzoltam. Megvettem az anatómia atlaszt és azzal párhuzamosan ,amit nem értettem kirajzoltam belőle. Nekem így volt könnyebb. Azért nem jó csak simán bemagolni, mert erre épül az élettan és a kórtan, aztán még néhány tárgy.

Sok sikert nekem már van két egészségügyi diplomám:)))

hová jársz különben?

2008. okt. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,akkor ezek szerint nem reménytelen..? Semmelweisre járok.eddig minden jó és happy volt,csak most pl.a koponyát és nem tudom térben elképzelni azt a rengeteg csontot...persze énis használok atlaszt,ami jó is, csak kisebb sokként ért mert nem gondoltam h ezt ennyire részletesen kell...akkor mit tanulhatnak az orvosisok...:D
2008. okt. 5. 16:53
 3/13 anonim ***** válasza:

Én vettem egy olcsóbb, de részletes atlaszt és odaírogattam a csontok és izmok mellé a latin megfelelőjét. A nehezen megjegyezhető neveknek az első betűjét kötöttem valami olyanhoz, amiről eszembe jut az adott csont v. izom. Remélem, nem volt túl bonyolult, ahogy leírtam, nekem így sikerült.

Kitartás!

2008. okt. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Én bemagoltam és mint a varázsigéket úgy mormolgattam. Kitartás!!!
2008. okt. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat,kipróbálom őket...:)
2008. okt. 10. 18:21
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg se póbáld magolni!!!! Csakis úgy lehet, hogy ha látod magad elött-ehhez meg rajzolgatni, nyilazgatni kell. Szerintem nem olyan vészes, csak képes könyvből kell tanulni. Ha végképp nem megy akkor vegyél vagy kölcsönözz olyan könyvet ami gyerekeknek szól és nem egyetemistáknak-attól szerintem még a kedved is megjön hozzá. Az én 4 éves gyerekem is érti már, hogy miért jön kiés megy be a szívből-be kék és miért piros ér!Én is most tanultam a fősulin és amikor az ő könyvét amit ugyan későbbre vettem nézegettem, akkor kaptam kedvet az egészhez.
2008. okt. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hú,ez jó ötlet! És hol lehet ilyen képeskönyvet venni? De gondolom a gyerekeknek szóló csak az alapokat tanitja,nem? Nincsenek benne a kisebb részletek...nekem pedig pont azok kellenének,az alapot már vágom. De hallottam hogy van ilyen 3D atlasz is,lehet h ki is irom kérdésbe hogy hol lehet ilyet venni...
2008. okt. 11. 07:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát, pont ez az, hogy nem csak az alapokat,mert aki ezeket írja az kis okos tojásoknak írja! Egyébként elég nagy a választék a könyvesboltokban, a gyerekkönyvek közt, de könyvtárban is találhatsz.Nekünk még nincs 3D-s, úgyhogy ebben nem tudok tanácsot adni, de menjél be vhová ott belenézhetsz és akkor meglátod melyik az amit esetleg pár melléjegyzeteléssel szívesen használnál!
2008. okt. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Keresd fel a legközelebbi Medicina könyves boltot. ott biztosan találsz mindenfélét anatómia tanuláshoz.
2008. okt. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2008. okt. 14. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!