Dadam123 kérdése:

Mennyi 93 tol 172 ig a pozitiv egesz szamok osszege? Egyenlettel kellene. A jozan paraszti eszes megoldas megy es ugy meg is csinaltam


2016. nov. 14. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Józan paraszti eszes megoldás alatt erre gondolsz?


S = 93+94+95+...+172

S = 172+171+170+...+93

Összeadod őket:

2S = 265+265+265+...265

2S = 80*265

S = 40*265 = 10600

2016. nov. 14. 21:24
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem,en leirtam az osszeset es osszeadtam :D Így már szerintem elfogadjak
2016. nov. 14. 21:37
 3/3 tatyesz ***** válasza:

Miért nem használod a sorozatoknál tanult képleteket? Csak 2 van.

an=a1+(n-1)d

Sn=(2a1+(n-1)d)n/2


a1=93

d=1


Kiszámolod, hogy a 172 hanyadik tag, ezzel megkapod n-et. Ezután Sn képletbe behelyettesítesz, és kész.

2016. nov. 15. 09:41