2016. nov. 14. 20:49
1/3 anonim válasza:
Józan paraszti eszes megoldás alatt erre gondolsz?
S = 93+94+95+...+172
S = 172+171+170+...+93
Összeadod őket:
2S = 265+265+265+...265
2S = 80*265
S = 40*265 = 10600
2/3 A kérdező kommentje:
Nem,en leirtam az osszeset es osszeadtam :D Így már szerintem elfogadjak
2016. nov. 14. 21:37
3/3 tatyesz válasza:
Miért nem használod a sorozatoknál tanult képleteket? Csak 2 van.
an=a1+(n-1)d
Sn=(2a1+(n-1)d)n/2
a1=93
d=1
Kiszámolod, hogy a 172 hanyadik tag, ezzel megkapod n-et. Ezután Sn képletbe behelyettesítesz, és kész.