Mekkora a részecske legnagyobb sebessége?
Határozza meg a részecske hely-idő függvényét.
Írja fel a részecske gyorsulás idő-függvényét.
2016. nov. 7. 15:44
1/1 anonim válasza:
dv/dt=0+2-3*2t=2-6t
dv/dt=0
2=6t
t=1/3s
d²v/dt²=0-6=-6, tehát az előbb kiszámolt értkék maximuma a függvénynek.
v(1/3)=4+2/3-3/9 a maximum sebesség.
Mivel v=dx/dt, így dx=vdt
Tehát:
x=4t+2t²/2-3t³/3+C=4t+t²-t³+C
Tudjuk, hogy x=8 esetén t=0:
8=4*0+0²-0³+C
C=8
x(t)=8+4t+t²-t³
a=dv/dt, amit fentebb kiszámoltam, tehát:
a(t)=2-6t