Hány mol 15 x 10 a huszonkettediken számú részecske?


2016. okt. 3. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy negyed. 15x10^22 = 1,5x10^23. Egy mol = 6x10^23, magyarul 1,5-t osztod 6-tal = 1/4.
2016. okt. 3. 19:58
 2/3 anonim ***** válasza:

x mol = 15*10^22

1 mol = 6*10^23 = 60*10^22


Vagyis x=15/60 mol

2016. okt. 3. 19:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)
2016. okt. 3. 20:07