Két természetes szám összege 847. Ha az egyik szám végére egy nullát írunk a másik számot kapjuk. Melyik ez a két szám?

2016. nov. 14. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
77 és 770
2016. nov. 14. 17:09
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

x + y = 847

10*x = y

2016. nov. 14. 17:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a kisebbik szám x, akkor ha amögé 0-t írunk, az olyan, mintha 10-zel szoroztuk volna, tehát a nagyobbik szám 10x lesz. Ezek összege 847, tehát


x+10x=847

11x=847

x=77


Tehát a két szám a 77 és a 770.

2016. nov. 14. 18:21