Egy jármű útjának egyharmadát 90km/h kétharmadát 120km/h átlagsebességgel tette meg. Ekkora a teljes útra számított átlagsebesség? Ezt valaki levezetve megtudná oldani?


2016. nov. 13. 21:31
 1/6 Minekvan ***** válasza:

Az út megtételének ideje t=t1+t2 az 1/3 útszakaszt t1=s/3v1 a másikat t2=2s/3v2 idő alatt. a teljes útszakaszt t=s/v átlag idővel teszi meg. s/v=s/3v1+2s/3v2

1/v=1/3v1+2/3v2 ebből kiszámolod a v átlagsebességet. (v=108km/h)

2016. nov. 13. 22:21
 2/6 anonim ***** válasza:
1/3 * 90 + 2/3 * 120 = 30 + 80 = 110km/h
2016. nov. 13. 22:23
 3/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, bocsi, hülyeséget írtam, nem 110 hanem 108 :)
2016. nov. 13. 22:44
 4/6 A kérdező kommentje:
de 30+80ból hogy jött ki 108?
2016. nov. 13. 22:53
 5/6 Minekvan ***** válasza:
Inkább úgy kérdezd, hogyan jött ki a jó 108 helyett 110.
2016. nov. 13. 22:56
 6/6 A kérdező kommentje:
első , leírnád részletesebben kérlek a feladatot? és azt írnám egyből papirra
2016. nov. 13. 22:57