Valaki levezetnè röviden? Köszönöm :)2016. okt. 9. 17:18
1/5 anonim válasza:
A 72 km/h azt jelenti, hogy 1 óra alatt 72 km-t tesz meg. 1 perc 1 óra 1/60 része, így 72-nek az 1/60 részét teszi meg: 72*1/60=72/60=1,2 km.
2/5 anonim válasza:
72 km/h = 20 m/s -> azaz 20 méter megy 1 másodperc alatt
1 perc az 60 másodperc, szóval 20x60=1200 méter = 1,2 km
3/5 anonim válasza:
Azért én arra bátorítanálak, hogy gondolkozz. Ezekkel a számokkal meg lehet tenni. És akkor meg sem kell kérdezni.
1 óra alatt 72 km... 30 perc alatt a fele... 10 perc alatt annak a harmada... egy perc alatt annak a tizede...
Középiskolában a fizika tanárom minden órai szövege volt, hogy nem kell ehhez más, csak józan paraszti ész...
4/5 A kérdező kommentje:
Úristen :'D Mekkora idióta vagyok... Ránèztem a feladatra, ès levontam a következtetèst, hogy ez nehèz nem tudom megcsinálni. Pedig csak kèt másodpercet kellett volna gondolkoznom. Köszönöm
2016. okt. 9. 18:22
5/5 anonim válasza:
Ne aggódj. Csak vond le a tanulságot. :)