Mekkora utat tesz meg 1 perc alatt egy 72 km/h sebességgel haladó jármű?

Valaki levezetnè röviden? Köszönöm :)
2016. okt. 9. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A 72 km/h azt jelenti, hogy 1 óra alatt 72 km-t tesz meg. 1 perc 1 óra 1/60 része, így 72-nek az 1/60 részét teszi meg: 72*1/60=72/60=1,2 km.
2016. okt. 9. 17:23
 2/5 anonim ***** válasza:

72 km/h = 20 m/s -> azaz 20 méter megy 1 másodperc alatt

1 perc az 60 másodperc, szóval 20x60=1200 méter = 1,2 km

2016. okt. 9. 17:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért én arra bátorítanálak, hogy gondolkozz. Ezekkel a számokkal meg lehet tenni. És akkor meg sem kell kérdezni.

1 óra alatt 72 km... 30 perc alatt a fele... 10 perc alatt annak a harmada... egy perc alatt annak a tizede...

Középiskolában a fizika tanárom minden órai szövege volt, hogy nem kell ehhez más, csak józan paraszti ész...

2016. okt. 9. 17:32
 4/5 A kérdező kommentje:
Úristen :'D Mekkora idióta vagyok... Ránèztem a feladatra, ès levontam a következtetèst, hogy ez nehèz nem tudom megcsinálni. Pedig csak kèt másodpercet kellett volna gondolkoznom. Köszönöm
2016. okt. 9. 18:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Csak vond le a tanulságot. :)
2016. okt. 9. 21:32