Szeretnék segítséget kérni abban hogy ilyen számológépen hogy lehet ctg-t számolni?

[link]

2016. nov. 13. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ctg(x)=1/tg(x), ezért úgy, hogy kiszámolod a tangensét, majd veszed a reciprokát. Az összes többi számológépen is ugyanígy kell számolni.


Ha pedig az a kérdés mondjuk, hogy milyen x-re lesz ctg(x)=2/5, akkor veszed a reciprokát: tg(x)=5/2, és tangensre keresed vissza.

2016. nov. 13. 19:42
 2/4 anonim ***** válasza:
[2nd] gomb majd [tan] gomb, ha úgy működik, mint gondolom, akkor a [tan] gomb fölötti tan-1 műveletet fogja végrehajtani, ami a ctg
2016. nov. 14. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem... a tan^(-1) az a tangensfüggvény inverzét jelenti, ami azt jelenti, hogy melyik az az x szám, amire pl. tg(x)=1/8. Tehát beütöd, hogy tan^(-1)[1/8], és akkor azt adja ki, hogy melyik szögnek/ívhossznak (DEG/RAD beállítás esetén) a tangense 1/(ez persze csak az első vagy második negyedbeli megoldást fogja kiadni, de a tangensfüggvény periodicitására hivatkozva megmondhatjuk az összes jó szöget).

Sajnos ez így egy kicsit félrevezető, de a matematikustársadalom valamilyen oknál fogva ugyanazt a jelölést használja az inverzre, amit már a reciproknál bevezetett.

2016. nov. 14. 20:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2016. nov. 15. 19:04