Valaki segítene? Mátrixok: A^2={{1,1}, {1,1}} . Ebből kellene kiszámolni az A-t de egy adott ponton sajnos elakadtam.


2016. nov. 13. 17:15
 1/2 dq ***** válasza:

Ez a mátrix geometriailag azt csinálja, hogy a (0 1) és az (1 0) vektorokat az (1 1) vektorokba küldi. Tehát, kicsit olyan, mintha levetítené az egész síkot az x=y egyenesre.


Olyan transzformációt akarsz keresni, aminek a négyzete (kétszer elvégezve) az, hogy a sík minden pontja az x,y egyenesen lesz (és adott hosszúsággal).

2016. nov. 13. 17:43
 2/2 anonim ***** válasza:

Legyen A={{a,b}, {c,d}}

Paraméteresen összeszorzod önmagával, így az egyes elemek:

a^2+bc=1

ab+bd=1

ac+cd=1

bc+d^2=1


a középső két egyenlőség:

b(a+d)=c(a+d)


ebből b=c VAGY d=-a

de az utóbbi nem lehetséges a 2. egyenlet miatt


ezeket visszahelyettesítve:


ha b=c, akkor


a^2+b^2=1

ab+bd=1

b^2+d^2=1


az első és harmadik egyenlet miatt: a^2=d^2

amiből a=d vagy a=-d következik, de utóbbi lehetetlen


előbbi esetben:

a^2+b^2=1

2ab=1

és ekkor a=b=gyök(2)/2

azaz az A mátrix minden eleme gyök(2)/2

2016. nov. 13. 20:50