Hogyan határozható meg az R(X,Y) regressziós együttható?2016. nov. 13. 15:57
1/2 bongolo válasza:
R(X,Y) jelzéssel a korrelációt szokták jelezni, nem a regressziót. Gondolom korrelációt kell számolni.
R(X,Y) = Cov(X,Y) / (σX·σY)
és
Cov(X,Y) = E(X·Y) - EX·EY
σX = √(E(X²) - (EX)²)
X Y X·Y X² Y²
AB: 0 4 0 0 16
AC: 1 4 4 1 16
AD: 1 4 4 1 16
BC: 1 8 8 1 64
BD: 1 8 8 1 64
CD: 2 9 18 4 81
EX = 6/6 = 1
EY = 37/6
E(XY) = 42/6
E(X²) = 8/6
E(Y²) = ... nincs kedvem kiszámolni, számold ki
σX = ... a többit is már csak be kell helyettesíteni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. nov. 17. 20:26