Adrian.Leverkuhn kérdése:

Anna 4, Bea 8, Csongor 9, Dénes 11 éves. Legyen X az, hogy két kiválasztott gyerekből hány fiú, Y az, hogy a két kiválasztott gyerek közül mennyi idős a fiatalabbik. ?

Hogyan határozható meg az R(X,Y) regressziós együttható?

#regresszió #valószínűség #együttható #regressziós együttható
2016. nov. 13. 15:57
 1/2 bongolo ***** válasza:

R(X,Y) jelzéssel a korrelációt szokták jelezni, nem a regressziót. Gondolom korrelációt kell számolni.


R(X,Y) = Cov(X,Y) / (σX·σY)

és

Cov(X,Y) = E(X·Y) - EX·EY

σX = √(E(X²) - (EX)²)


      X    Y   X·Y  X²  Y²

AB: 0    4      0    0    16

AC: 1    4      4    1    16

AD: 1    4      4    1    16

BC: 1    8      8    1    64

BD: 1    8      8    1    64

CD: 2    9      18  4    81


EX = 6/6 = 1

EY = 37/6

E(XY) = 42/6

E(X²) = 8/6

E(Y²) = ... nincs kedvem kiszámolni, számold ki

σX = ... a többit is már csak be kell helyettesíteni.

2016. nov. 14. 00:32
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. nov. 17. 20:26