2016. nov. 12. 18:01
1/1 anonim válasza:
1.) 6*6=36
2.) 3*3=9 (ugye 3 db páratlan szám van a kockán: 1,3,5)
3.) Akkor lesz két szám szorzat páros, ha a két tényező közül LEGALÁBB az egyik páros. Ez mivel pont az ellentétes esete annak, amikor mindkét kockával páratlant dobunk ezért ennek a valószínűsége=1-annak a valószínűsége, hogy mindkét kockával páratlant dobunk. Az előzőekben számoltuk ki, hogy 9 ilyen eset lehet a 36-ból, tehát annak a valószínűsége: 9/36=1/4, vagyis annak a valószínűsége, hogy legalább az egyik kockával párost dobunk: 1-1/4=3/4. Remélem elég érthető voltam. Ha igen adj zöld kezet.