2016. szept. 19. 20:20
1/5 Fibonacci válasza:
Exponenciális egyenlet n-re:
1 - (1 - (⅙)²)ⁿ ≥ ½
2/5 anonim válasza:
Ez agy ebben a formában értelmetlen kérdés. Mindig ugyanakkora esélyed lesz, hogy dupla 6-ot dobj. Hacsak nincs olyan megkötés, hogy egy változatot csak egyszer dobhatsz, vagy valami ilyesmi. Biztosan csak ennyit ír a feladat?
3/5 anonim válasza:
#2 tanulj meg szöveget értelmezni
4/5 Fibonacci válasza:
Helyesbítek: nem egyenlet, hanem egyenlőtlenség.
5/5 anonim válasza:
1 - (1 - (⅙)²)ⁿ ≥ ½
(⅙)² = annak az esélye, hogy egymás után (vagy egyszerre két kockával) két 6-os (vagy akármelyik más két azonos szám) lesz.
1 - (⅙)² = annak az esélye, hogy nem lesz két 6-os egyszerre.
(1 - (⅙)²)ⁿ = annak az esélye, hogy n dobás után nem lesz két 6-os egyszerre.
1 - (1 - (⅙)²)ⁿ = annak az esélye, hogy n dobás után lesz két 6-os egyszerre. Ennek kell többnek lennie, mint 50%.