Adrian.Leverkuhn kérdése:

Két kockával egyszerre dobva hány dobás után lesz 50%-nál nagyobb annak az esélye, hogy lesz dupla 6-osunk?


2016. szept. 19. 20:20
 1/5 Fibonacci ***** válasza:

Exponenciális egyenlet n-re:


1 - (1 - (⅙)²)ⁿ ≥ ½

2016. szept. 19. 20:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez agy ebben a formában értelmetlen kérdés. Mindig ugyanakkora esélyed lesz, hogy dupla 6-ot dobj. Hacsak nincs olyan megkötés, hogy egy változatot csak egyszer dobhatsz, vagy valami ilyesmi. Biztosan csak ennyit ír a feladat?
2016. szept. 19. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 tanulj meg szöveget értelmezni
2016. szept. 19. 20:55
 4/5 Fibonacci ***** válasza:
Helyesbítek: nem egyenlet, hanem egyenlőtlenség.
2016. szept. 19. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:

1 - (1 - (⅙)²)ⁿ ≥ ½


(⅙)² = annak az esélye, hogy egymás után (vagy egyszerre két kockával) két 6-os (vagy akármelyik más két azonos szám) lesz.


1 - (⅙)² = annak az esélye, hogy nem lesz két 6-os egyszerre.


(1 - (⅙)²)ⁿ = annak az esélye, hogy n dobás után nem lesz két 6-os egyszerre.


1 - (1 - (⅙)²)ⁿ = annak az esélye, hogy n dobás után lesz két 6-os egyszerre. Ennek kell többnek lennie, mint 50%.

2016. szept. 19. 22:14