Egy domború gömbtükörben egy autót 10 cm magasnak, a tükör mögött 20 cm távolinak látunk, Az autó a valóságban 1,5 m magas. Milyen távol van a tükörtől?

2016. nov. 10. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
annyi mint: 10 cm az fél centi 20 centi + 1.5 osztva 10 centi hozzáadva a tükröt ami 20centi az autó szorozva másfél m az annyi mint 102 méterre.
2016. nov. 10. 18:50
 2/4 A kérdező kommentje:
Légyszíves letudnád írni ezt egy kicsit részletesebben, megköszönném.
2016. nov. 10. 19:36
 3/4 Arp Du ***** válasza:

nagyítás=K/T=k/t

K= 10cm képnagyság

k= 20cm képtávolság

T= 1,5 m= 150cm tárgy nagyság

t=? tárgy távolság

10/150=20/t t=300 cm

2016. nov. 10. 20:13
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Megmentettél. :D
2016. nov. 10. 20:27