Egy domború gömbtükörben egy autót 10 cm magasnak, a tükör mögött 20 cm távolinak látunk, Az autó a valóságban 1,5 m magas. Milyen távol van a tükörtől?2016. nov. 10. 18:20
1/4 anonim válasza:
annyi mint: 10 cm az fél centi 20 centi + 1.5 osztva 10 centi hozzáadva a tükröt ami 20centi az autó szorozva másfél m az annyi mint 102 méterre.
2/4 A kérdező kommentje:
Légyszíves letudnád írni ezt egy kicsit részletesebben, megköszönném.
2016. nov. 10. 19:36
3/4 Arp Du válasza:
nagyítás=K/T=k/t
K= 10cm képnagyság
k= 20cm képtávolság
T= 1,5 m= 150cm tárgy nagyság
t=? tárgy távolság
10/150=20/t t=300 cm
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Megmentettél. :D
2016. nov. 10. 20:27