Hogyan lehet tömegközéppontot kiszámítani? Nagyon sürgős


Valaki le tudná irni, hogyan kell kiszámolni a tömegközéppontot, és azt is hogy melyik betű mit jelent, azaz hogyan kell használni a kèpletet.

Koszonom a valaszokat



2016. szept. 12. 07:31
 1/2 anonim ***** válasza:
2016. szept. 12. 08:19
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

A tömegközéppontot nem tudom, hogy kell, a helyét igen:

\vec{r}_{tkp}=\frac{\sum \left(m_i \vec{r_i}\right)}{\sum m_i} pontrendszer esetén. Szilárd test esetén \vec{r}_{tkp}=\frac{\int \vec{r}\mathrm{d}m}{\int \mathrm{d}m}.

m a tömeg, \vec{r} a helyvektor, i az összegzőindex. Úgy kell csinálni, hogy van egy csomó adatod, és a betűk helyére azokat értelemszerűen beíros, majd a kapott műveletsort kiszámolod.

2016. szept. 13. 09:13