Segítség! Az hogyan tudom kiszámítani ezt a feladatot?

Két szám összege 410.A nagyobbik számnak a kissebikkel való osztás akor a hányados 7 a maradék 10.

#matematika #algebra #osztás #szorzás #természetesszámok
2016. aug. 19. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:

a+b=410

és

b=7a+10

2016. aug. 19. 11:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerűen:


Legyen a két szám a és b, továbbá legyen a>b.

Ekkor az alábbiak írhatóak fel:


a+b=410 -> a=410-b


(a-10)/b=7


Rendezed, kifejezel, behelyettesítesz és 360 - 50 számokat kapod.

2016. aug. 19. 11:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez, így elegendő segítség?

[link]

2016. aug. 19. 11:38