Mekkora az auto átlagsebessége ez alatt a 30 másodperc alatt? Egy auto 20 másodpercig 50 km/h sebességgel halad, majd ráhajtva az autópályára a következő 150 m-t 10 másodperc alatt tezi meg.

2016. nov. 8. 15:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Az elso esetben:

t = 20s

v = 50 km/h = 13,89m/s


v=s/t, azaz s=v*t=13,89*20=277,78 m


Masodik eset:

s = 150m

t = 10 s



Atlagsebessegkeplet:


atlagsebesseg = megtett ut / ehhez szukseges ido = 427,78 m / 30 s = 14,26 m/s = 51,33 km/h

2016. nov. 8. 16:03