Ezt egyáltalán nem értem.Mit kell ezzel kezdeni vagy hogy kell ezt kiszámolni?2016. júl. 16. 19:03
1/5 anonim válasza:
a sebesség különbség a 2 vonat között 56-34=22 km/h, az idő 15 s, ebből a 2 adatból már kitudod számolni a távolságot
2/5 anonim válasza:
A két szerelvény egymással szemben halad, így a sebességek összeadódnak.
3/5 Morozov válasza:
Összeadódik a két vonat sebessége. 34+56=90. A kérdés tehát, hogy egy 90km/h-val haladó mozdony mekkora távolság megtételére képes 15 másodperc alatt. 15 másodperc=negyed perc, egy óra hatvan perc, tehát egy óra 240x15 másodperc. 90/240=0,375. Tehát a mozdony 0,375 kilométert, vagyis 375 métert tesz meg 15 mp alatt, tehát a helyes válasz a B.
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,ment a zöld kéz :D
2016. júl. 16. 19:50