Feldobunk egy testet 5m/s-el. Hány másodperc múlva ér vissza a kiindulási pontba?


2016. okt. 7. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Kb 1.
2016. okt. 7. 15:28
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
h=-\frac{g}{2}t^2+v_0t, ezt oldd meg h=0-ra.
2016. okt. 8. 10:13
 3/3 tatyesz ***** válasza:

v=at+v₀


A test addig emelkedik, amíg a sebessége 0 nem lesz:


0=-10t+5 ⇒ t=0,5s


Ugyanannyi ideig esik le, mint ameddig felfelé ment. Így összesen 1s alatt ér le a kiindulási pontba.

2016. okt. 8. 11:21