Feri bácsi 1 hét alatt ássa fel a kertjét. Ha a szomszéd Pista bácsi is segít neki, mennyi idő alatt végeznek? És ha hárman dolgoznak? Hányan ásnák fel a kertet 1 nap alatt? És 1 perc alatt?


Nem értem mi köze ennek a mértani sorozathoz, segítenétek? Az előző feladat az volt, hogy számoljam ki mennyi pénzem lesz 5 év múlva, ha 10%-os a kamat és 100k-t fektettem be. Ezt sikerült megcsinálnom, 150k lett az eredmény (remélem jó), de ott sem értem, hogy ebbe a képletbe: bk = b1 * q^(k-1) hogyan kell behelyettesíteni a fenti számokat?


Előre is köszi a segítséget!


2016. nov. 5. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elsőnél, ha csak ennyi van megadva, értelmetlen a feladat.


A másodiknál, mivel k=1-re az alaptőkét kapod, ezért 5 év múlvára k=6-ot kell írni, q=1,1.

2016. nov. 5. 18:32
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen a másodikat értem is, hogy miért van, de az elsőnél pedig csak ez van megadva. Akkor nem lehet máshogy kiszámolni? Ha értelmetlen a feladat, akkor nem értem miért van a sorozatok között...
2016. nov. 5. 21:36