3 gyerek olyan játékot játszik, hogy a vesztes minden körben a jelenlegi pénzének felét átadja a másik két játékosnak. Az első kört Peti veszti, a másodikat Rudi a harmadikat Joli. Jolinak 1200ft-ja, Petinek 2400ft-ja, Rudinak 2600ft-ja maradt.2016. nov. 4. 19:10
1/5 anonim válasza:
Haladj visszafelé. Az utolsó kört Joli veszítette el, tehát a megmaradt 1200 forint az pont az utsó kör előtti pénzének a fele, vagyis 2400 forinttal rendelkezett, és 1200/2=600 forintot kapott Peti is és Rudi is. Összegezve a haramdik kör előtti összegek:
Joli: 2400
Peti: 2400-600=1800
Rudi: 2600-600=2000
A második kört Rudi veszítette el, hasonló a gondolatmenet, mint itt, próbáld meg! Aztán Petivel ismét el kell játszani ezt és kész.
2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) én is hasonlóan csináltam csak valamit elszúrhattam :D
2016. nov. 4. 19:29
3/5 A kérdező kommentje:
Kijött :))) még egyszer nagyon szépen köszönöm :) természetesen ment a zöld kéz :D
2016. nov. 4. 19:35
4/5 anonim válasza:
Ha szereted a törteket és a háromismeretlenes egyenletet: [link]
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. nov. 5. 19:40