Üdv! Kérdés: Van két kocsi (A és B). A kocsira átpakolunk 100 kiló terhet a B-ről így az 2x több terhet visz, de ha az A kocsiról pakolunk át 100 kilót B-re akk az 3x több terhet visz. Kérdés mennyi terhet (kg) vittek eredetileg külön külön?


2016. szept. 18. 20:20
 1/1 Mojjo ***** válasza:

Van olyan kategória, hogy házi feladat kérdések, ez oda való.


De ha már itt vagyok:


1, A+100 = 2*(B-100)

2, B+100 = 3*(A-100)


1,-ből B-t kifejezve:

A+100 = 2B-200

A+300 = 2B

B = (A+300)/2


Ezt 2,-be helyettesítve:


(A+300)/2+100 = 3*(A-100)

0,5A+250 = 3A-300

550 = 2,5 A

A = 220


Mint tudjuk B = (A+300)/2

B = 260


Az eredmények kg-ban értendőek :)

2016. szept. 18. 23:33