Hogyan tudjuk eldönteni, hogy egy kocka tartalmaz-e egy másikat?


Csak paraméterekkel vannak ábrázolva: középpont és oldalhossz.


Ha adott egy P1 = (x1,y1,z1) és egy P2 = (x2,y2,z2) középpontok és a1 illetve a2 oldalhosszak, akkor hogy tudom eldönteni, hogy K1 tartalmazza-e K2-t?


Tehát valami matematikai "modell" kellene ami ezen paraméterek segítségével eldönti, hogy K1 tartalmazza-e K2-t. De hogyan???


2016. nov. 4. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak akkor ha az oldallapok párhuzamosak egymással



ki kell számolni a csúcsok koordinátáit onnantól pedig kézügyesség kérdése.


ha nem párhuzamosak akkor további adatokra van szükség és a feladat sokkal bonyolultabb

2016. nov. 4. 16:04
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezt elfelejtettem kikötni, hogy az oldalak párhhuzamosak a a tengelyekkel. Így egyszerűsödik a helyzet, de sajnos ötletem továbbra sincs.
2016. nov. 4. 16:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Bár már régi téma, de leírom :)

Ha fennállnak a következők feltételek, akkor K1 tartalmazza K2-t:

x1-a1/2 <= x2-a2/2 és x1+a1/2 >= x2+a2/2 és

y1-a1/2 <= y2-a2/2 és y1+a1/2 >= y2+a2/2 és

z1-a1/2 <= z2-a2/2 és z1+a1/2 >= z2+a2/2

Ha megfordítod a relációs jeleket (<= helyett >= és >= helyett <=), akkor pedig K2-ben van benne K1 kocka.

Van speciális eset, amikor a két kocka ugyanoda esik, akkor kölcsönösen igazak a feltételek, így a két kocka egymást tartalmazzák.

2016. nov. 9. 01:14