Matek házimban segítenél?


nem tiszta annyira mit hova kell=S


1.-2*(4X+1)=3*(5X-5)=

2.-2X+8X-10+15=6X+9-4+4X

3.36X+52-100+6X=3*(4X-20)


ÉS itt pedig úgy tudom a +(+)+=+

-+-=+

-++=-


Szval segítenél itt is megköszönném?

+70+(-220)=

-130-(+500)=

-32/(-4)+1-(-10*2)

(+40+3*(-30)+(-40/5)


Előre is nagyon köszönöm(:


2010. ápr. 27. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

1.

-2*(4X+1)=3*(5X-5)

-8X-2=15x-15

13=23X

X=13/23


Amit az egyik oldallal csinálsz, azt kell a másikkal is, ez a mérlegelv. A zárójelet meg úgy bontjuk hogy a benne szereplő összes tagot megszorozzuk a zárójel előtt álló együtthatóval.


És igen a műveletek az előjelekkel úgy vannak ahogy leírtad. Csak számold ki..

2010. ápr. 27. 18:17
 2/4 anonim válasza:

Szia!

[link]

Remélem mindent jól csináltam, ha nem, akkor majd javítsatok!

14/L :)

2010. ápr. 27. 18:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló! Esztétikus a munkád de belekötök! A 3. egyenletet nézd át mert az x-eket elnézted a bal oldalon! És a 3. számolásos feladatban -32/-4 az +8, mert -:-=+

De egyébként szép :)

2010. ápr. 27. 20:22
 4/4 anonim válasza:
100%

úú tényleg! köszönöm a javításokat és a kérdezőnek bocsánat!

18:48.: )

2010. ápr. 27. 20:40