MAtek házimban segítenél?


1. Keressünk szabályt az alábbi sorozatokhoz, majd folytassuk mindegyiket néhány taggal.

a; H, K, SZ, CS, P

b; T, NY, Ő, T

c*; T, H, H, N, Ö, H, H , NY

d*; M, V, F, M, J


2. Számoljuk ki az 5-tel kezdődő 4-el osztható háromjegyű számok összegét.

Összesen .....természetes szám rendelkezik a fenti tulajdonságok mindegyikével, közülük a legkisebb ...., a legnagyobb a ..... A kereset összeg : ....


3. Megadtuk egy mértani sorozat 6. és 7. tagját. Adjuk meg az előző és a következő 3 tagot is !


.......... . . 8; 32; .....

........... 625; 3125.......

.......... 1000; -100 ........

.... 3 egész 1/3 ( egyharmad) ; 4 egész négykilenced...


előre is nagyon köszönöm : ) sajnos én nem értem :S


2011. máj. 31. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:

3. feladat: 6. 7. tag.

A mártani sorozatok egyes tagjai között kvóciens van.

Ezt úgy tudjuk kiszámítani, hogy an/an-1.

Tehát az elsőnél: 32:8=4.

Így a következő 3 tag: 128, 512, 2048 lesz.

Míg az előtte levők: 0,125, 0,5, 2 lesz.

A többit ugyanígy csináld meg.

2011. máj. 31. 20:27
 2/8 anonim ***** válasza:

2. feladat

500 az öttel kezdődő 4-el osztható 3 jegyű legkisebb szám.

596 a legnagyobb. Összesen 25 db szám felel meg a feltételeknek.

2011. máj. 31. 20:32
 3/8 anonim ***** válasza:
A keresett összeg pedig: 13700. Az összesítési (Sn képlet alapján).
2011. máj. 31. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:
az egyes feladatban a hét napjai vannak megadva kezdőbetűjükkel: h, k, sz, cs, p lehet folytatni a szombattal (sz) és vasárnappal(v). A következő az évszakok kezdőbetűi. Folytasd valamilyen szabály szerint. Remélem tudtam segíteni!
2011. máj. 31. 20:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3. feladat

Az öttel kezdődő, néggyel osztható háromjegyű számok száma 25, a legkisebb 500, a legnagyobb 596.

Az összegük egy

a1 = 4

d = 4

n = 25

jellemzőjű számtani sor összege.

S = [(500 + 596)/2]*25

S = 13700

========

2011. máj. 31. 20:56
 6/8 bongolo ***** válasza:

1. c: T(íz), H(úsz), H(arminc), N(egyven), Ö(tven), stb.

1. d: M(erkur), V(énusz), F(öld), M(ars), stb.

2011. máj. 31. 23:39
 7/8 bongolo ***** válasza:

3. mértani sorozat.


Az előző válaszoló kvócienst írt. Jól írta, tanultátok így? Vagy csak magyarul tanultátok, hogy hányados?


A negyedik meg az ötödik érdekes. A negyediknél 1000 után -100 jön, vagyis a sorozat hányadosa (kvóciense) -0,1. Tehát a következő tag (-100)·(-0,1) = +10, a következő pedig (+10)·(-0,1) = -1, stb. Az előző tagokhoz pedig osztani kell -0,1-gyel, tehát -10000, stb. Az előjel ugrál plusz és minusz között.


Az ötödiknél a hányados 4 egész 4/9 osztva 3 egész 1/3-dal.

Alakítsuk át ezeket normál törtté: 40/9 és 10/3

Vagyis a sorozat hányadosa (40/9) / (10/3) = (40/9)·(3/10)

vagyis 4/3

Akkor a következő elem: 40/9 · 4/3 = 160/27

stb.

Az előző tag: 10/3 : 4/3 = 10/3 · 3/4 = 10/4 = 5/2

Az ezt megelőző pedig: 5/2 : 4/3 = 5/2 · 3/4 = 15/8

2011. jún. 1. 00:01
 8/8 anonim válasza:

1a: hétfő, kedd, szerda...

1b: tavasz, nyár, ősz, tél

2011. jún. 1. 08:53