Két szám különbsége 12,szorzatuk 45. Melyik ez a két szám?2016. okt. 25. 23:59
1/7 anonim válasza:
Egyenletrendszer kell ide:
a-b=12
a*b=45
a=12+b
(12+b)*b=45
innen már mennie kellene.
2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. okt. 26. 00:29
3/7 A kérdező kommentje:
na,én is ezzel küszködöm.valaki nekem is tud segíteni?
Két szám különbsége 12,szorzatuk 45. Melyik ez a két szám?
2016. okt. 26. 00:45
4/7 anonim válasza:
Ott a megoldás :) Tudathasadtál, hogy te IS ezzel küzküdsz? Ez a TE kérdésed ;)
5/7 anonim válasza:
1 - 45
3 - 15
9 - 5
Innen pedig látni lehet, hogy a = 15, b = 3.
6/7 anonim válasza:
Két számpár van, mint megoldás, a másik a -3 ; -15
7/7 anonim válasza:
Az 5-ös válaszával csak annyi a probléma, hogy a kutya nem mondta, hogy a keresett két szám egész (pláne, hogy raionális), tehát egyrészt, ez a megoldási mód nem minden esetben visz megoldáshoz, másrészt nem bizonyítja, hogy ettől lényegesen eltérő megoldás is van.