Hogy kell megoldani az alábbi matek feladatot? megoldás?

Két szám különbsége 12,szorzatuk 45. Melyik ez a két szám?
2016. okt. 25. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyenletrendszer kell ide:

a-b=12

a*b=45


a=12+b

(12+b)*b=45


innen már mennie kellene.

2016. okt. 26. 00:06
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. okt. 26. 00:29
 3/7 A kérdező kommentje:

na,én is ezzel küszködöm.valaki nekem is tud segíteni?


Két szám különbsége 12,szorzatuk 45. Melyik ez a két szám?

2016. okt. 26. 00:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ott a megoldás :) Tudathasadtál, hogy te IS ezzel küzküdsz? Ez a TE kérdésed ;)
2016. okt. 26. 01:18
 5/7 anonim ***** válasza:

1 - 45

3 - 15

9 - 5


Innen pedig látni lehet, hogy a = 15, b = 3.

2016. okt. 26. 01:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Két számpár van, mint megoldás, a másik a -3 ; -15
2016. okt. 26. 09:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszával csak annyi a probléma, hogy a kutya nem mondta, hogy a keresett két szám egész (pláne, hogy raionális), tehát egyrészt, ez a megoldási mód nem minden esetben visz megoldáshoz, másrészt nem bizonyítja, hogy ettől lényegesen eltérő megoldás is van.
2016. okt. 26. 11:48