Hogyan kellene megoldanom ezt a feladatot?

Egy kosarban 82 dio van.Nagymama harom unokajanak eletkorukkal egyenesen aranyosan osztotta el, es meg 7 dio maradt a kosarban.Hany diot kaptak kulon-kulon. ha 4,5 es 6 evesek az unokak?

2016. szept. 4. 10:25
 1/2 lio77 ***** válasza:

4x+5x+6x+7=82


Ezt kell megoldani,és utána az eredménnyel csak visszaszorzol.

2016. szept. 4. 10:46
 2/2 anonim ***** válasza:

82-7=75


75 diot osztott ki.


Gyerekek eletkorat osszeadjuk, 4+5+6=15


75ot elosztjuk 15tel, az 5.


Az 5ot beszorozzuk a gyerekek eletkoraval.


A 4 eves 5*4=20 diot kapott.

Az 5 eves 5*5=25 diot kapott.

A 6 eves 6*5=30 diot kapott.


20+25+30=75


75+ 7 (ami megmaradt)= 82

2016. szept. 4. 10:49