Egy kosarban 82 dio van.Nagymama harom unokajanak eletkorukkal egyenesen aranyosan osztotta el, es meg 7 dio maradt a kosarban.Hany diot kaptak kulon-kulon. ha 4,5 es 6 evesek az unokak?2016. szept. 4. 10:25
1/2 lio77 válasza:
4x+5x+6x+7=82
Ezt kell megoldani,és utána az eredménnyel csak visszaszorzol.
2/2 anonim válasza:
82-7=75
75 diot osztott ki.
Gyerekek eletkorat osszeadjuk, 4+5+6=15
75ot elosztjuk 15tel, az 5.
Az 5ot beszorozzuk a gyerekek eletkoraval.
A 4 eves 5*4=20 diot kapott.
Az 5 eves 5*5=25 diot kapott.
A 6 eves 6*5=30 diot kapott.
20+25+30=75
75+ 7 (ami megmaradt)= 82