Segítség? Egy repülőgép tömege 60 tonna. Induláskor 20 s alatt gyorsul fel 225 km/ h sebességre.

Mekkora eredő erő hat rá?

2016. okt. 25. 18:14
 1/2 Arp Du ***** válasza:

A földön gurulva? A gravitáció és a föld tartó ereje ellentétes irányúak, összegük 0, így nem számítnak az eredső erőben

Azt számold ki, ahogy előre gyorsul (ebben az előre gyorsulás, és a hátrafele ható súrlódások is benne vannak)

225 km/h=225/3,6 m/s =62,5 m/s

gyorsulás: a=62,5m/s / 20s= 3,125 m/s2

m=60000kg

F=m*a

más erőt nem tudok

2016. okt. 25. 22:02
 2/2 A kérdező kommentje:
földön igen,így van írva.Köszönöm
2016. okt. 25. 23:46