Egy repülőgép 100m/s-al 500m magasan halad. Mennyivel kell a cél előtt kell kiejtenie csomagját, ami mekkora sebességgel zuhan, és mennyi ideig?


2016. okt. 16. 11:36
 1/1 Minekvan ***** válasza:

A kidobott csomag mozgása egy vízszintes valamint függőleges összetevőből áll.

A függőleges komponens a csomag szabadesése és pályája h=g*t^2/2, a vízszintes pedig gyakorlatilag a repülő sebességével azonos csomag sebesség v=L/t. A leesés pillanatáig azonos idő telik el minkét összetevő mozgásánál,tehát t=t, vagyis rendezés után

L=v*gyök(2*h/g) = 100*gyök(2*500/10)=1000m. A csomagot 1000m-el a cél előtt kell kidobni.

2016. okt. 17. 23:28