Idáig jutottam el magamtól:
r=600 m
v=270 km/h=75 m/s
T=?
f=?
ω=?
acp=?
acp=v/r=75*75 m2/s2/600*600 m2=5626 m2/s2/360000 m2=0,015625 m/s2
A többit nem tudom kiszámolni, előre is köszönöm, aki segít.
2013. nov. 3. 09:55
1/3 anonim válasza:
ω = v / r = 75/600 = 0,125 Hz
ω = 2pi*f
--> f = ω / (2pi) = 0,02 Hz
T = 1/f = 50,3 s
acp = r*ω^2 = 9,375 m/s^2
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2013. nov. 3. 11:46