Egy repülőgép 600 m sugarú körpályán 270 km/h sebességgel halad? Mekkora körmozgásának periódusideje, fordulatszáma, szögsebessége és centripetális gyorsulása? Sürgős!


Idáig jutottam el magamtól:

r=600 m

v=270 km/h=75 m/s

T=?

f=?

ω=?

acp=?


acp=v/r=75*75 m2/s2/600*600 m2=5626 m2/s2/360000 m2=0,015625 m/s2


A többit nem tudom kiszámolni, előre is köszönöm, aki segít.



2013. nov. 3. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:

ω = v / r = 75/600 = 0,125 Hz


ω = 2pi*f

--> f = ω / (2pi) = 0,02 Hz


T = 1/f = 50,3 s


acp = r*ω^2 = 9,375 m/s^2

2013. nov. 3. 11:21
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2013. nov. 3. 11:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2013. nov. 3. 11:47