2016. szept. 21. 16:20
1/2 anonim válasza:
Kiszámolod 4mp alatt milyen magasra kerül a test:
h = (a/2)*t^2
Az emelési munka megegyezik a test h magasságban lévő helyzeti energiájával:
W = m*g*h
Figyelj az SI mértékegységekre!
2/2 anonim válasza:
Az előző megoldás csak addig jó, hogy megvan az emelési magasság. Utána W=m*(a+g)*h, ha az emelő erő munkája kell. Nem csak a helyzeti energia nő meg ugyanis, hanem a sebesség és így a mozgási energia is.