1,5 tonna tömegű testet 0,5 m/s² állandó gyorsulással emelünk. Mekkora az első 4 mp alatt végzett munka?


2016. szept. 21. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Kiszámolod 4mp alatt milyen magasra kerül a test:

h = (a/2)*t^2


Az emelési munka megegyezik a test h magasságban lévő helyzeti energiájával:

W = m*g*h


Figyelj az SI mértékegységekre!

2016. szept. 21. 16:58
 2/2 anonim ***** válasza:
Az előző megoldás csak addig jó, hogy megvan az emelési magasság. Utána W=m*(a+g)*h, ha az emelő erő munkája kell. Nem csak a helyzeti energia nő meg ugyanis, hanem a sebesség és így a mozgási energia is.
2016. szept. 26. 00:14