Egy tavon a stég felé 2,9 m/s sebességgel közeledő 124 kg tömegű csónakba a stégről beleugrik egy 74 kg tömegű ember. Ennek hatására a csónak (a benne maradó emberrel együtt) megáll. Mekkora volt az ember sebességének nagysága az ugrás előtt km/h-ban?2016. okt. 22. 19:29
1/2 anonim válasza:
m1v1 - m2v2 = 0
m1v1 = m2v2
v2 = m1v1/m2 = 124*2,9/74 = 4,86 m/s
4,86 m/s = 17,5 km/h
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen !!!
2016. okt. 23. 13:05