Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jó fizikások vannak itt?!...

Jó fizikások vannak itt?! Elakadtam a háziban (7. osztály)

Figyelt kérdés

Nem voltam ott múlt órán, új anyagot vettünk, a tanár kiadott öt feladatokat, hogy ebből felelünk:


1. Ha szívószállal szívod ki a gyümölcslevet a dobozból, akkor a doboz fala belapul. Miért?

2. Miért kell különleges védőöltözet a kabinját elhagyó léghajósnak?

3. A Holdnak nincs légköre. Mit tapasztalna az űrhajós akkor, ha a Hold felszínén próbálná elvégezni Torricelli kísérletét?



2012. máj. 10. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek nem nehéz kérdések, legalább tippelj!


A 3. esetén mondjuk ha csak kicsit gondolkodsz, akkor azt válaszolod, hogy a csőben teljesen lemegy a folyadék a tálban lévő szintre. Ha jobban, akkor eszedbe jut, hogy nulla nyomáson nincs is folyadékállapot.

2012. máj. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is hetedikes vagyok szóval,nem biztos hogy jó előre is mondom. xD

1.Azért lapul be mert : Nincs az egész üvegben gyümölcslé,ahol nincs ott levegő tölti ki,így ha kiszívod akkor az a levegő kijön,és nő a nyomás a pohárban.

2.Nem értem a kérdést. O_o

3.Hogy nincs nyomás,mert nincs az a légoszlop ami nyomja az eszközt(elfelejtettem a Torricelli kísérletét,nincs kedvem megnézni a könyvben) :D:D

Ennek az a magyarázata hogy : A hegy lábánál nagyobb a légnyomás mivel nagyobb légoszlop nyomja,a hegytetőn kisebb a légnyomás mivel kisebb a ránehezedő légoszlop.

2012. máj. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na akkor hogy tanuljatok is valami értelmeset:


1. A szívószál által nyomáscsökkenés lép fel a doboz belsejében.

Tehát azt mondhatjuk, hogy a dobozban kisebb a légnyomás, mint a dobozon lívül, az azt körülvevő levegő nyomása.

Az áramlásra alkalmas anyagok (jelen esetben a levegő) mindog a magasabb nyomású hely felől az alacsonyabb nyomású hely felé áramlik.


Tehát a külső levegő - ami a dobozon kívül van be akar áramlani a doboz belsejébe, de nem tud, így a toboz falára kívűlről túlnyomás hat, így behorpasztva a dobozoldalt.


2. Az emberi szervezetnek a túlnyomás (pl. víz alatt búvároknál) és az alacsony nyomás (pl. Holdon) káros és halálos. A nyomskülönbség kiegyenlítődésének megakadályozására szolgálnak ezek a speciális védőöltözetek.


3. Ezt az első válaszoló már nagyjából leírta. Kisebb nyomás, tehát a Higany kisebb magasságig áll be, ez a magasság azonban szinte semmi, hiszen a nyomás a Holdon kb. 10^(-11) Hgmm.

2012. máj. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, voltak tippjeim, csak nem voltam magamban biztos és nem akartam hülyeséget beírni, mert ez lesz fizikából ebben a félévben a második jegyünk, tehát ez is nagyon elhúzhatja dolgot, ha jó, ha rossz. Meg mondom, nem voltam ott, amikor a légnyomást vettük, és nem is nagyon értettem, de találtam a neten egy jó kis oldalt, azt hiszem menni fog. Mégegyszer köszi a válaszokat :)
2012. máj. 10. 20:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg az alábbi videót, sokat segíthet:


[link]

2012. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!