Kérlek, a számolás menetét is ismertesd!2016. okt. 22. 18:01
1/3 Arp Du válasza:
a sorozat szomszédos tagjai közti különbség állandó: d
3. és 4. tag közti különbség: d
4. és 5. tag közti különbség is: d
3. és 5. tag közti különbség: 2*d
11-8=2*d
3=2*d
1,5=d
az első tag: a(1)
8-a(1)=2*d
8-a(1)=3
5=a(1)
a(n)=a(1) + (n-1)*d
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2016. okt. 24. 08:21