Sracok es lányok elektronika feladatokhoz nincs semmi ötletem. tudta valaki segíteni? ^^


[link]


itt van a feladat... és ez csak a 2. és 3. feladat és már nincs semmi ötletem... köszönöm előre is ^^



2016. okt. 20. 15:16
 1/10 Minekvan ***** válasza:
3.ábra) 10W teljesítménynél az áramfelvétel I=10/30=0,333A, Ekkorá áram folyhat az ellenállásokon.
2016. okt. 20. 18:57
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, mert feszültségosztás kell még oda.
2016. okt. 20. 19:12
 3/10 Minekvan ***** válasza:

véletlenül megnyomtam a küldést, tehát folytatnám. Az R2,R3 sorban, velük párhuzamosan az Rt van, plusz egy soros R1. (1/(r2+R3)+1/Rt+R1)*I=U ebből kiszámolod az Rt értéket.


4.ábra)R1,R3 feszültségosztóként működik a B csomópontban az Ub=U*(R3/R1+R3),

ehez a B ponthoz csalakozik az R2,R4 kiszámolod a C csmóponti Uc feszültséget

Uc=Ub*(R4/(R2+R4)

Ezután kiszámolod az A és C pontok közötti feszültséget, ami Uac=U-Uc.Most már ismertek

a csomóponti feszűltségek, az ellenállások ismeretében kiszámolhatók az egyes ágakban

folyó áramok valamint a feszültségesések az ellenállásokon. A D pont a földpotenciál.

2016. okt. 20. 19:24
 4/10 anonim ***** válasza:
De a teljesítményfelvétel mire értendő? Az Rt-re? Vagy az egészre? Mert nekem nem derül ki a feladatból.
2016. okt. 20. 19:27
 5/10 Minekvan ***** válasza:
Az egészre, az összellenállásra mert mindegyik terheli az áramforrást.Vegyük úgy hogy az Rt a hasznos terhelés,míg a többi ellenálás járulékos terhet képviselnek.
2016. okt. 20. 19:32
 6/10 anonim ***** válasza:

"R1,R3 feszültségosztóként működik a B csomópontban az Ub=U*(R3/R1+R3)"

Furcsa lenne, ha azt a feszültséget nem befolyásolná a többi ellenállás...


De egyébként a feladat az a csomóponti potenciálok nevű módszer alkalmazása.

2016. okt. 20. 21:54
 7/10 Minekvan ***** válasza:
#6 Egyetértek.
2016. okt. 20. 22:31
 8/10 A kérdező kommentje:
4 es ez nem jó mert ha behejettesitek és rendezem a törtet az rt értéke negatív lessz
2016. okt. 22. 21:26
 9/10 anonim ***** válasza:
2016. okt. 23. 14:13
 10/10 anonim ***** válasza:

#8, az nem csoda, mert a képletből hiányzik még egy reciprok képzés. Így most vezetéseket és ellenállásokat adat össze veled, ami fizikailag értelmetlen.

Az 1/(R2+R3) és az 1/Rt adandó össze, ennek reciproka képzendő és ez adandó hozzá a 10-hez.

Persze ez csupán alaki hiba, mert szerintem is nem jól értelmezi a feladatot - szerintem is az Rt-n disszipálódó teljesítmény a 10 W, nem az egész hálózaton.

2016. okt. 23. 22:09