Vegyes kapcsolásnál ha 2 ellenállás párhuzamosan, utána egy sorba van kötve akkor hogy jönnek ki az egyes ellenállásokra a fesz?


Ki kell számolni az U1-2-és 3-mat. Azt tudom hogy párhuzamosnál nem változik a fesz., de utána van egy harmadik ell. sorosan kapcsolva, és akkor az hogy viszonyul az előtte lévőkhöz?

KÉP: [link]



2016. szept. 26. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Az eredő ellenállást kéne meghatározni. Az se megy?
2016. szept. 26. 17:23
 2/9 A kérdező kommentje:

Egy kis ellenszenvet érzek a kommentedben, nem tudom melyik szó váltotta ki belőled, csak egy apró útmutatást kértem, de egyébként igen, tudom mennyi az eredő.

Tehát akkor úgy kellene hogy U3= Ube * Re/(Re+R3) ?

2016. szept. 26. 17:36
 3/9 A kérdező kommentje:
Vagy lehet hogy csak én értettem kicsit rosszul ezt az "az se megy" kifejezést, ha igen akkor elnézést.
2016. szept. 26. 17:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak igyekeztem feltérképezni, mit mondjak.

A képlet nem kellemes, ha Re alatt a három eredőjét érted.


A józan paraszti ész" mentén haladva a lépések:

Az eredő meghatározása.

Az áram meghatározása.

Az R3 ellenálláson eső delej kiszámítása ohm törvényből, az áram és az ellenállás ismeretében.


A fifikásabb gondolatmenet a feszültségosztó képlete.


No, hát ezt nem tudtam, melyiket értelmezed. :)

2016. szept. 26. 18:17
 5/9 A kérdező kommentje:

A főáram 2mA, tehát az R3-mon is annyi megy keresztül. Tehát Ohm törvénnyel csak simán U3=R3*I3?

És akkor a fesz.osztó képlettel is ki lehet számolni, csak nem az Re kell, hanem az R1-2 repluszolt értéke (2K)? Melyik a jó?

2016. szept. 26. 18:35
 6/9 anonim ***** válasza:

A feszültségosztónál a számlálóban az az ellenállás, amelyen eső feszültséget keressük (az R3), a nevezőben meg az (Ube kapcsokra számolt)eredő.


A kettő módszer eredményeinek nyilván egyezniük kell.

2016. szept. 26. 18:51
 7/9 anonim ***** válasza:

"Tehát Ohm törvénnyel csak simán U3=R3*I3?"

Csak simán. :)

2016. szept. 26. 18:53
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki!
2016. szept. 26. 18:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a pokol az a mindenki? Én válaszoltam egyedül, ahogy nézem. :D
2020. jan. 8. 19:15