&. Es kemia? Segitene valaki?

Ossze vissza vagyok keveredve kemianal..Amiket nem ertek:a kemiai reakciok,hogy pl 72g magnezium hany molt es hany db reszecsket tartalmaz es honnan lehet tudni hogy annyi?hany g aluminium keletkezik ha 0.5 mol al port szorunk(hogy kell megoldani?)atomcsoportok,1 mol hany reszecske,5 mol hany reszecske..hany g cinkkel reagal 300 g 7,3 %os hcl(hogy oldjuk meg??)

2016. okt. 19. 17:13
 1/3 E1992 ***** válasza:

1 mol 6×10^23 db részecskéből áll. Pl 1 mol magnézium tömege 24g. Ezt a periódusos rendszerből tudjuk. Ha 72 g magneziumunk van, akkor elosztva a moláris tömeggel megkapjuk,h ez 3 mol tömege,és 3×6×10^23 db részecskét, azaz 18×10^23 = 1,8×10^24 db részecskét tartalmaz.

Így mostmár jobban érthető?

2016. okt. 19. 19:26
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm :)
2016. okt. 19. 20:45
 3/3 Arp Du ***** válasza:

Zn + 2 HCl= ZnCl2 + H2

A reakció termékei ZnCl2 és H2,

1 mol cinkkel (Zn) reagál 2 mol sósav (HCl).

1. 300 g 7,3%-os HCl: 300*0,073= 21,9 g HCl

HCl moláris tömege 1+35,5=36,5 g/mol (H moláristömege:1, Cl:35,5)

Ha tudod a tömeget és a moláris tömeget, akkor meglesz mennyi mol:

21,9g / 36,5g/mol =0,6 mol HCl

(tömeg/mol.tömeg=anyagmennyiség miért?

-tömeg(g)/anyagmennyiség(mol)=mol.tömeg(g/mol) egyenlet átrendezésével /*anyagmennyiség /:mol.tömeg

-de a mol mértékegység is így jön ki g / g/mol=mol)

2. a reakcióban az arány szerint feleannyi mol Zn reagál a HCl-dal: 0,3 mol Zn

3. ha 1 mol Zn tömege 65,4 g (moláris tömeg: 65,37 g/mol), akkor 0,3 mol tömege: 65,37*0,3= 19,6 g

2016. okt. 19. 21:24