65 g cink reagál sósavval. Hány g hidrogéngáz keletkezik?
Tehát ezt kéne levezetni.
2016. szept. 25. 10:34
1/2 anonim válasza:
Zn + 2 HCl -> ZnCl2 + H2
1 mól ZN-ből lesz 1 mól H2.
A Zn moláris tömege: ~ 65,5 g/mol
A H2 moláris tömege: 2 g/mol
n=m/M képelettel ki lell számolni hány mól Zn reagált.
n(Zn)=65/65.5= 0.992 mol
n(Zn)=n(H2)
H2 tömegét ki lehet számítani képlet segítségével.
m=n.M
m(H2)= 0.992.2= 1,984g
1,984 gramm hidrogén gáz keletkezik.
2/2 A kérdező kommentje:
Azóta nem néztem meg a válaszokat mert megoldottuk órán, de most megköszönöm hogy szántál rá egy kis időt :)
2016. okt. 2. 16:07