Valaki segítene kémiában? A feladat odalent


65 g cink reagál sósavval. Hány g hidrogéngáz keletkezik?


Tehát ezt kéne levezetni.



2016. szept. 25. 10:34
 1/2 anonim válasza:

Zn + 2 HCl -> ZnCl2 + H2


1 mól ZN-ből lesz 1 mól H2.


A Zn moláris tömege: ~ 65,5 g/mol

A H2 moláris tömege: 2 g/mol


n=m/M képelettel ki lell számolni hány mól Zn reagált.


n(Zn)=65/65.5= 0.992 mol


n(Zn)=n(H2)


H2 tömegét ki lehet számítani képlet segítségével.


m=n.M


m(H2)= 0.992.2= 1,984g


1,984 gramm hidrogén gáz keletkezik.

2016. szept. 26. 19:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Azóta nem néztem meg a válaszokat mert megoldottuk órán, de most megköszönöm hogy szántál rá egy kis időt :)
2016. okt. 2. 16:07