Hogyan kell ezt megcsinálni?


Kérlek segítsetek a következő feladat megoldásában, mert én olyan szinten suta vagyok a matekhoz hogy hozzá sem tudok kezdeni.

X2-y2=25

X-y=1

___________


?


Köszönöm



2016. okt. 17. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
az x2 az 2x akar lenni? mert az ugy biztos nem jó... már ha ez egy egyenlet rendszer. mert én annak nézem. mit tanultok most matekon?
2016. okt. 17. 16:26
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha


x^2-y^2=25

x-y=1


a feladat, akkor


x=y+1

(y+1)^2-yˇ2=25

2y+1=25

y=12

x=13


169-144=25

2016. okt. 17. 16:49
 3/4 A kérdező kommentje:

A feladat x^-y^=25

X-y=1

__________

?

2016. okt. 17. 19:25
 4/4 Tom Benko ***** válasza:

x^2-y^2=(x+y)(x-y), itt kihasználhatjuk 2-t:

x+y=25

x-y=1, összeadva 2x=26, kivonva 2y=24, innen primitív.

2016. okt. 18. 11:29