Kérlek segítsetek a következő feladat megoldásában, mert én olyan szinten suta vagyok a matekhoz hogy hozzá sem tudok kezdeni.
X2-y2=25
X-y=1
___________
?
Köszönöm
2016. okt. 17. 16:20
1/4 anonim válasza:
az x2 az 2x akar lenni? mert az ugy biztos nem jó... már ha ez egy egyenlet rendszer. mert én annak nézem. mit tanultok most matekon?
2/4 anonim válasza:
Ha
x^2-y^2=25
x-y=1
a feladat, akkor
x=y+1
(y+1)^2-yˇ2=25
2y+1=25
y=12
x=13
169-144=25
3/4 A kérdező kommentje:
A feladat x^-y^=25
X-y=1
__________
?
2016. okt. 17. 19:25
4/4 Tom Benko válasza:
x^2-y^2=(x+y)(x-y), itt kihasználhatjuk 2-t:
x+y=25
x-y=1, összeadva 2x=26, kivonva 2y=24, innen primitív.