Kaphatnék segítséget? Matek feladat.


Anna és 3 barátnője pizzát rendelnek , ketten szalámisat,ketten vegetáriánusat.

Amikor a pizza megérkezik,véletlenszerűen kiosztják egymás között a dobozokat.

a.) Mennyi a valószínűsége,hogy mindegyik lány azt kapja ,amit rendelt?

b.) Mennyi az esélye ugyanennek akkor,hogy Anna olyat kapott,amilyet rendelt?



Gondolom,fel kell írni a kedvező eseteket,és azokat osztani az összes esettel...

de őszintén,nem vagyok biztos egyikben sem.


Én így próbáltam:

kedvező esetek :(4alatt a 2)^2 (4alatt a 1)^2

összes eset: 4*3*2*1 =24


2016. okt. 15. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jó.


Kedvező esetek száma: 4

Összes eset: (4 alatt a 2)


Le tudod írni, hogy amik neked kijöttek, milyen gondolatmenet útján jöttek ki?

2016. okt. 15. 13:07
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget !


Nem megy nekem ez a valószínűségszámítás.

Ugyanitt megkérdezném : Van valaki,aki vállalná a hétvégére,hogy segít néhány feladat kidolgozásában?

Óriási segítség lenne! Az ellenértékét pedig megbeszélnénk.

2016. okt. 15. 13:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Küldj privátot, és megbeszéljük.
2016. okt. 15. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:

a) 2-2 egyforma pizzát rendeltek.

Kedvező esetek: az első lány 2 pizza közül (mert 2 db van abból a fajtából, amilyet rendelt) kap egyet. A másik, aki ugyanolyan pizzát rendelt, mint az első 1 pizza "közül választhat". Ugyanígy a másik 2 lánynál. 2*1*2*1=4

Összes eset: 4!/(2!*2!)=6 (=(4 alatt a 2)). Amit te írtál 4*3*2*1=4!-t osztani kell még 2!*2!-sal, mert 2-2 egyforma.

P=4/6=2/3


b) Először adjuk oda Annának azt a pizzát, amit rendelt. Marad 3 pizza, ebből 2 egyforma, és egy, ami különböző.

A 3 lány között 3!/2!=3 féleképpen oszthatjuk szét a pizzákat.

Összes eset=6

P=3/6=1/2, ami tiszta logikus, hiszen 2 féle pizzát kaphat, vagy olyat, amilyet rendelt vagy nem.

2016. okt. 15. 13:46
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2016. okt. 15. 13:59